Двоен жица

Краток опис:

Хебеј 30 година фабриката ниска цена двојно жица метал мрежа, 868 и 656 поцинкована заварени жица ограда Опис на производот Материјал: Користејќи високо квалитетни железна прачка како суровина, заварени панел, по галванизација, прашоци Primer, и прашоци врвот слој; тоа може да му одолее на корозивни и ултравиолетово зрачење многу силно. На дебелина на прав слој е 100-120 микрони обично. дијаметар на жица се избере 6mm * 2 + 5 мм * 1. 8мм * 2 + 6mm * 1. Тоа добива високи големи овластувања за да се спротивстави на изградбата. Po ...


детали за производот

Тагови производ

Хебеј 30 година фабриката ниска цена двојно жица метал мрежа, 868 и 656 поцинкована заварени жица

Опис на производот

Материјал:
Користејќи високо квалитетни железна прачка како суровина, заварени панел, по галванизација, прашоци Primer, и прашоци врвот слој; тоа може да му одолее на корозивни и ултравиолетово зрачење многу силно. На дебелина на прав слој е 100-120 микрони обично. Дијаметар на жица се избере 6mm * 2 + 5 мм * 1. 8мм * 2 + 6mm * 1. Тоа добива високи големи овластувања за да се спротивстави на изградбата.

Пост:
Овој систем обично избираат плоштад пост (50 * 50mm 60 * 60mm), Правоаголни пост (80 * 60 * 2 5mm, 120 * 60 * 3mm.) Со висока јачина и така натаму. Со пластични капи или покривни rainhat. На готовиот површина обично е поцинкувана и боени, или алтернативно.

wps_clip_image-14359

Двоен жица

Висина
x Width (Panel)
mm

Mesh Големина
mm.

жица Дијаметар

Функцијата Висина
mm

   

Жица Диа
mm

Жица Диа
mm

Жица Диа
mm

 

630 * 2500

50 * 200

8 * 2 + 6

6 * 2 + 5

6 * 2 + 4

1100

830 * 2500

50 * 200

8 * 2 + 6

6 * 2 + 5

6 * 2 + 4

1300

1030 * 2500

50 * 200

8 * 2 + 6

6 * 2 + 5

6 * 2 + 4

1500

1230 * 2500

50 * 200

8 * 2 + 6

6 * 2 + 5

6 * 2 + 4

1700

1430 * 2500

50 * 200

8 * 2 + 6

6 * 2 + 5

6 * 2 + 4

1900

1630 * 2500

50 * 200

8 * 2 + 6

6 * 2 + 5

6 * 2 + 4

2100

1830 * 2500

50 * 200

8 * 2 + 6

6 * 2 + 5

6 * 2 + 4

2400

2030 * 2500

50 * 200

8 * 2 + 6

6 * 2 + 5

6 * 2 + 4

2600

2230 * 2500

50 * 200

8 * 2 + 6

6 * 2 + 5

6 * 2 + 4

2800

2430 * 2500

50 * 200

8 * 2 + 6

6 * 2 + 5

6 * 2 + 4

3000

Двоен Жица Fence1367

 карактеристики

-Double жица има галванизиран и полиестер слој кој претставува дебелина 130 микрони во просек.

-Available во било RAL бои.

-Standard височини 1.03m-1.43m-2.03m. Други висини до наредби.

Детали за производот

Двоен Жица Fence1602

8/6/8 заварени ограда

Двоен Жица Fence1623

 ограда, заварени ограда

Двоен Жица Fence1647Двоен Жица Fence1649

Спецификација на производот

6/5/6 Двоен жица

Двоен Жица Fence1702

8/6/8 Двоен жица

Двоен Жица Fence1730

Пакување и испорака

 Пакување Детали & Испорака Детали за

а. палети

b. Масовно

c. Како на барање на клиентите

15-20 дена по потврдена нарачка

Двоен Жица Fence1875

Зошто да изберете нас

Компанија и фабрика за информации

Хебеј Jinbiao Градежни материјали Техника Корп, Ltd е основана во 1986 година како производство на жица решетката ограда во Anping кој е жица решетката база на Кина. Здравство, задоволство, успех, реалноста, simpleness, природата се најважен зад вистинскиот успех Jinbiao низ целиот свет.

Во раната фаза, JINBIAO произведени бодликава жица само, и со развојот на Кина, се повеќе и повеќе железнички пруги и патишта се изградени. Значи, тука доаѓа просперитетот на оградата индустрија. Во исто време, JINBIAO започнува патувањето за изработка на сите видови на огради. Со 26 години борба, JINBIAO се здоби со многу добра репутација во целиот свет.

-Нашиот цел: да се подобри нивото на оградата индустрија и да се постигне заеднички просперитет.

-Нашиот дух: Здравје, задоволство, успех, реалноста, simpleness, природата.

-На најдобра услуга, 7 дена во неделата, некои луѓе се одговори на телефон, Пон-Пет 24 часа за да ви служи во секое време.


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!